یک سنگ قبر نشان دهید از آنهایی که سال ٨٨ فریاد زدند «جانم فدای ایران»

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، همایش بزرگداشت شهدای مدافع حرم با حضور تعدادی از خانواده شهدا و علی باقری کنی در دانشگاه جامع علمی کردی برگزار شد.
در این مراسم خانواده شهیدان سید احسان میرسیار، مهدی قاضی خانی، حسن نعیمی، میثم نجفی، حسن تعمیمی، مهدی حیدری، رحمان حیدری، حسین سلطانی، سید ضیاء نادری، سید رضا حسینی، محمد علی خاوری نیز حاضر بودند.

حجت الاسلام رمضانی نماینده نهاد رهبری در دانشگاه علمی کاربردی گفت: مدتی قبل یکی از دانشجوها آمد گفت حاج آقا من متولد سال ٦٧ هستم. کاری داشت. پرسیدم تا حالا کجا بودی؟ گفت در خان طومان موج مرا گرفت و شش ماه بستری بودم. کادر نیروی انتظامی بود، کلیپی نشانم داد که بسیار تاثیر گذار بود. جوان پرسید حاج آقا این روحانی که در کلیپ هست را می‌شناسی؟ گفتم نه. گفت او وصیت کرد تا وقتی شهید نشده راضی نیست آن رو پخش کنیم که دو روز قبل از شهادتش ضبط شد.

این روحانی شهید تعریف می کرد: همه دوستانم شهید شدند اما من نه، رفتم حرم بی بی گفتم نماز شب خوان ها را ببری هنر نیست من را ببری هنر است. شب خانم آمد به خوابم گفت عزیزم شما را هم پذیرفتیم و دو روز بعد شهید شد.

نماینده نهاد رهبری در این دانشگاه ادامه داد: جوان گفت ١١ سال کادر نیرو بودم و خیلی ادعا میکردم که دشمن حمله کند ال می کنم بل میکنم همین که در سوریه از هواپیما پیاده شدم و بمباران را دیدم همه اعتقادم پرید یک لحظه. اگر ایمان نداشته باشی همش می رود.

وی افزود: در جامعه ای که همه دنبال پول و تیپ هستند جوانی آنجا در ٢٥ سالگی جای اینکه التماس کند در اسارت دشمن کشته نشود سینه سپر می کند.
رمضانی گفت: خدا میگوید اگر کسی در راه خدا از خانه اش هجرت کند از لحظه ای که از خانه بیرون رود و از دنیا برود هیچ کس پاداشش را نمیتواند بدهد مگر خدا. جهاد اکبر هجرت از گناه است و مدافعان حرم از خود و از دنیا هجرت کردند.

وی ادامه داد: شهید حججی در غلبه بر نفس به کجا رسیده بود که این چنین شد.این قدرت دین و اعتقاد است.

همچنین علی باقری کنی در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: خوشبختم که در این جلسه مبارک شرکت می کنم. جلسه ای که به بهانه بزرگداشت مردان بزرگ دین و تاریخ برگزار شده است. مضاف بر این مناسبت تلفیق شهدای ایرانی و افغانستانی بر اهمیت این جلسه می افزاید.

وی افزود: چه شده که مردانی از ایران، افغانستان، پاکستان و … در سرزمین دیگری کنار هم میرزمند و به شهادت می‌رسند؟

باقری اظهار داشت: جوانی که تازه ازدواج کرده بچه دار شده و شیرینی زندگی را چشیده و آمال بزرگی برای خود و خانواده اش دارد چطور میشود که پا میگذارد روی همه این ها و میرود طرفی که از همه اینها قطع میشود؟سوالی که باید جواب دهیم.

وی افزود: همه این ها از برکت مردی است که در تاریخ می درخشد. اگر امام نبود مسیر تاریخ حرکت دیگری داشت. سال ٤٢ وقتی ایشان حرکت کردند تعداد مخالفین نسبت به موافقین قابل قیاس نبود و اتفاقا وجه ممیز امام هم نسبت به بقیه همین بود.

باقری ادامه داد: خیلی ها مخالف طاغوت بودند اما فکر نمی کردند به نتیجه برسند، وقتی از امام پرسیدند سربازان شما کجایند؟ ایشان فرمودند سربازان من در گهواره ها هستند.

وی گفت: حرکت ایشان مانند پیامبران بود. هیچ کدام از پیامبران بر مبنای قدرت قاهره نیامدند پیام خود را مطرح کنند. پیامبر خودمان با مردمی صحبت کردند که روی سرش خاکستر ریختند و سنگ زدند. اما بعد از مدتی که حضرت برای فتح مکه می آیند به ابوسفیان میگویند کارت تمام است. محمد الان جایگاهی دارد که طرفدارانش نمی گذارند آب وضویش روی زمین بریزد و او قلب ها را تسخیر کرد.

باقری ادامه داد: امام هم توده مردم را همراه کردند و اینگونه انقلاب به ثمر رسید. پس پیروزی انقلاب صرفا بر مبنای اعتقاد دینی شکل گرفت.

وی بیان داشت: معمولا وزارت خارجه ها اسناد را بعد از ٣٠ سال منتشر میکنند. گزارشی بود از سفارت انگلیس در ایران مبنی بر اینکه چرا انقلاب پیروز شد و نتوانستند پیش بینی کنند. مسئولانش گفته بودند ما از قدرت مذهب و دین در نیاز مردم و میزان تاثیرش در نقش آفرینی جامعه خبر نداشتیم.

باقری افزود: کارهایی که داعش انجام می‌دهد گروهک های ضد انقلاب اوایل انقلاب می‌کردند و سر بریدن کار جدیدی نیست و صدر اسلام هم بود و اینها فرزندان معنوی و جسمانی دشمنان اهل بیت هم هستند.

وی گفت: طبق معیارهای مادی در اوایل انقلاب باید همه چیز شکست می‌خورد اما چیزی که گره را باز کرد تدبیر امام بود که مردم را وارد کرد و سپاه و بسیج با عشق به شهادت وارد شدند و باعث شد ما از تمامیت عرضی دفاع کنیم و صحنه بروز قدرت درونی مردم شد.

باقری کنی بیان داشت: دشمن مخالف قدرت موشکی ماست که از دل بسیج و سپاه با اتکا به مبانی دینی برآمده است. ما سیم خاردار نمی‌توانستیم بخریم اوایل جنگ اما امروز جوانان توانستند با توانایی خود موشک بسازند.

وی ادامه داد: بعد از جنگ علت رشد چه بود؟ ما در هسته ای پیشرفت کردیم دلیل این حرف هم این است که قلدران جهان مقابل ما نشستند. در حالی که ما اوایل انقلاب تحریم بودیم. روحیه انقلابی و اتکا به درون باعث شد این قدرت ایجاد شود. عدم امید و وابستگی به بیگانگان بود که ما را در عرصه های دیگر عقب گذاشت.

باقری بیان داشت: ما ٥٠ سال است که صنعت خودرو از خارج آوردیم و تقریبا جز یک مدت کم تحریم هم نشدیم. کشوری که در دانش هسته ای و موشکی می‌تواند پیشرفت کند در صنعت خودرو چرا جلو نرفت؟ چون به جوانان انقلابی اعتماد نشد.
وحدت ملی ما مرهون اتکا به مبانی دینی است آنجایی که قومت و مذهب رنگ می‌بازد. امنیت ملی ما هم به همین وابسته است.

وی اظهار داشت: خیلی از شهدا دفعه چندمشان بود که به سوریه اعزام می‌شدند. پس اگر روحیه توهم و ماجراجوییشان آنها را می‌کشاند باید دفعه اول از بین برود و ببینند همه چیز واقعی است و دیگر نروند اما رفتند و به شهادت رسیدند. یک سنگ قبر نشان دهید از انهایی که سال ٨٨ فریاد زدند جانم فدای ایران.

باقری افزود: چیزی که ما را با برادران افغانستانی کنار هم نشاند اتکا به مبانی دینی است. جوانی که عرق دینی ندارد برای چه باید مادیات خوب دنیا و زندگی اش را ول کند و برود در بیابان های سوریه بجنگد؟

وی گفت: برژینسکی در یک سال قبل می‌گوید اخیرا، یعنی دو سه سال قبل، خیلی از غربی ها از ایران می‌گویند جوانان ایرانی خیلی گرایش پیدا کردند به الگوهای غربی و بعد تاکید می‌کند به ویژه پوشش زنان در ایران. او کارشناس فرهنگی نیست صاحب نظر امنیت ملی است.

باقری ادامه داد: نمی‌خواهم بگویم برداشت او درست است اما این یعنی اگر ملت ایران سست شدند در مسائل مذهبی دیگر نسبت به حکومت سرد می‌شوند. ما امروز در بزرگداشت شهدای خرداد ٤٢ نیستیم بلکه شهدای امروز و دیروز را ارج می‌نهیم. امروز از حججی می‌گوییم که در اسارت است اما ترس را در چشم دشمنش می‌بینیم که او را در بند کرده است. امروز محتاج این تفکریم و این قدرت باز دارندگی ماست.

وی در پایان اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید دارند بر حفظ روحیه انقلابی که اگر حفظ شود دشمن با هیچ سلاح و عده ای نمی‌تواند کاری کند. در این مراسم با شهدای عزیز مان پیمان می‌بندیم با روحیه انقلابی راه‌شان را ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/ب
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *