نوای دعای عرفه در حسینیه دوکوهه به آسمان خواهد رفت

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، بچه‌های گردان تخریب یادشان هست. اصلاً چرا بچه‌های گردان تخریب؛ همه بچه‌هایی که در دوکوهه بودند یا در هرجایی از جبهه‌های جنوب و غرب بودند یادشان هست که روز عرفه همه در حسینیه گردان جمع می‌شدند و در حسرت اینکه در صحرای عرفات یا در کربلا نیستند تا دعای عرفه را آنجا بخوانند، از بعدازظهر روز عرفه شروع به خواندن دعای عرفه می‌کردند.

هنوز فرازهای زیادی از دعا خوانده نشده بود که اشک‌های آرام و خاموش بچه‌ها به هق‌هق‌های بلند و تکان‌های شانه کشیده می‌شد. از روی لباس خاکی بسیجی و از روی چپیه‌های یک‌دستی که روی صورت‌هایشان انداخته بودند بسختی می‌شد تشخیص داد که این چه کسی است و آن چه کسی. اما یک چیز را کاملاً می‌شد تشخیص داد: حضور فرشتگان را در این جمع پر از اخلاص و صفا؛ جمعی که معلوم نبود در عملیات بعدی چندتایشان کربلایی می‌شوند و می‌روند و چند تایشان زینبی می‌شوند و می‌مانند…

***

امسال بچه‌های گردان تخریب، به یاد آن سال‌ها و به یاد آن فراق‌ها و آرزوهای کربلا، در همان حسینیه ساده و صمیمی که وسط چادرهای گردان تخریب در دوسه کیلومتری دوکوهه بود، گرد هم می‌آیند تا هم دیداری تازه کرده باشند و هم دعای عظیم‌‌الشأن عرفه را در آنجا زمزمه کنند و اشک بریزند.

قرار بچه‌ها ساعت ۱۵ روز پنجشنبه آینده (روز عرفه) در حسینیه گردان تخریب در حاشیه پادگان دوکوهه اندیمشک است.

قدم همه بچه‌های تخریبچی و همه بچه‌های رزمنده آن‌روزها و همه کسانی که در آرزوی دیدن حال وصفای آن‌روزها هستند به روی چشم.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *