اسناد و مدارک جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس گردآوری می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی صبح امروز در ششمین آئین اهدای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون در اردوگاه شهید باکری خرمشهر، اظهار کرد: جامعه پزشکی کشور در دفاع مقدس حماسه آفرید و کار آن برای ملت ایران مایه افتخار است.

وی افزود: در جامعه پزشکی انسان‌های شاخص و برگزیده حضور داشتند که با تخصص، کاردانی و احساس مسئولیت خود در صحنه حضور پیدا کردند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: ما حدود ۶۰۰ هزار مجروح ثبت‌ شده داریم و در زمان ۸ سال دفاع مقدس ۱۰۰ هزار عمل جراحی حیات‌بخش داشتیم.

سرلشکر صفوی عنوان کرد: در ستاد کل نیروهای مسلح موسسه‌ بهداری دفاع مقدس تشکیل شده است تا اسناد و مدارک جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس را گردآوری کند.

وی اظهار کرد: ما باید به عهد و پیمانی که با امام راحل، انقلاب، شهیدان و ولایت‌فقیه بستیم، وفادار باشیم و از طرفی در کنار مردم و یار آنها باشیم.

سرلشکر صفوی عنوان کرد: رزمندگان جامعه پزشکی خاطرات و تجربیات فاخر خود را بیان و آنها را بنویسند تا به نسل فعلی و آینده منتقل شود، چرا که نصف جمعیت کنونی ما جوان است.

وی افزود: شهدای ما با ایثار و عقلانیت وارد صحنه شدند، چرا که جنگ مجموعه‌ای از دانش و علوم است و باید این فرهنگ ایثار و عقلانیت به نسل جدید منتقل شود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تأکید بر حفظ تعامل و ارتباط میان پزشکان، گفت: پزشکان در امر محرومیت‌زدایی در استان‌های محروم کشور حضور پیدا کنند.

انتهای پیام/چ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *