انقلاب اسلامی ظرفیت‌های زیادی برای خلق هنر ایجاد کرد

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، اساتید برجسته شعر در هشتمین نشست تخصصی چهل شاهد، چهار دهه شعر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را بررسی می‌کنند.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بیان این خبر گفت: در هشتمین نشست تخصصی «چهل شاهد» که هفتم خرداد ماه سال جاری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود؛ تاثیرات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در محتوا و فرم  شعر در ۴۰ سال گذشته بررسی خواهد شد.

علی‌اصغر جعفری  افزود : شاعران انقلاب اسلامی سرمایه‌های کشور محسوب می‌شوند و جریان شعر انقلاب یکی از تاثیرگذارترین هنر های انقلاب است که واکاوی این جریان می تواند به اثر بخشی آن کمک کند.

او اظهار داشت: بعد از انقلاب به دلیل ماهیت جوهری انقلاب اسلامی ، تحولاتی در حوزه هنر اتفاق افتاد و شعر و ادبیات نیز شاهد تحولی اساسی بود چرا که انقلاب اسلامی  ظرفیت های زیادی برای خلق هنر ایجاد کرد.

این نشست با حضور اسماعیل امینی، ساعد باقری، آرش شفاعی و افشین علاء در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

گفتنی است هشتمین نشست تخصصی بررسی چهل سال ادبیات و هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ساعت ۱۰ صبح  هفتم خرداد ماه  سال جاری در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس واقع در بزرگراه شهید حقانی، خیابان سرو، مرکز همایش‌ها، سالن نشست فرماندهان برگزار می شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *