بايد براي ساعات تعطيل مردم برنامه داشته باشيم

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، نشست خبری اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس صبح امروز با حضور علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.
جعفری در این نشست با اشاره به آغاز برنامه های دفاع مقدس پیش از شروع آن، گفت: مراسم وداع ١٣٥ شهید دوران دفاع مقدس و نیز میزبانی همایش تقدیر از پیشکسوتان دفاع مقدس از جمله برنامه های این هفته عنوان بود.
وی با بیان اینکه ما باید برای ساعات تعطیل مردم برنامه داشته باشیم، افزود: در هفته دفاع مقدس علاوه بر اینکه شیفت دوم خواهیم داشت که تا ساعت ٩ شب خواهد بود، بلیط موزه به صورت نیم بها ارائه می شود.
مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس ادامه داد: در این هفته از ٨ کتاب رونمایی خواهیم کرد و ٤ مهرماه از تندیس بانوی مبارز دباغ طی مراسمی رونمایی میشود.
وی با بیان اینکه رویکرد ما مانند دکترین جمهوری اسلامی صلح و دفاع است، خاطر نشان کرد: مراسم روز جهانی صلح را نیز در این هفته برگزار می کنیم.
جعفری گفت: انجمن شعر شاعران دفاع مقدس در این هفته آغاز به کار خواهد کرد و انجمن نویسندگان دفاع مقدس نیز در آستانه تاسیس است.
مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس بیان داشت: شش برنامه در پردیس سوسنگرد موزه برگزار می شود و ده شب نیز اجرای تعزیه در همین پردیس برگزار می شود.
وی افزود: اولین شماره نشریه فرهنگی هنری سرو که مربوط است به موزه با رویکرد تخصصی به موضوع هنری ارائه و چاپ خواهد شد.
جعفری در ادامه گفت: سه نمایشگاه در گالری فکه تا پایان مهرماه خواهیم داشت با موضوع عکس های دفاع مقدس. همچنین کرسی های روایت گری با حضور فرماندهان برگزار می شود و به نقد فیلم های دفاع مقدس خواهیم پرداخت.
وی با بیان اینکه هر سه شنبه برنامه نقد کتاب خواهیم داشت، ادامه داد: در نیمه اول مهر میزبان ایکو فوم جهانی هستیم که با حضور شخصیت های موزه ای جهان در تهران برگزار می شود که ما میزبان آن خواهیم بود.
جعفری گفت: مجموعه ای فاخر از فرهنگ نامه فیلم های سینمایی در طول چهار دهه تهیه شده که رونمایی خواهد شد. و نیز از مجموعه کتاب چشم و چراغ مربوط به والدین شهدا رونمایی می شود.
وی گفت: مستند روایت عاشقانه از عملیات های مختلف از تلوزیون پخش میشود و نیز هفت برنامه از چهل شاهد در این هفته پخش می شود.
مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس بیان داشت: سه فراخوان جشنواره فیلم کوتاه دفاع مقدس رسام، جشنواره فانوس و رزمواره مدافعان حرم در این هفته خواهیم داشت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *