کتاب «تو را من چشم در راهم» رونمایی شد/برای ادامه راه نیاز به حمایت مسئولان داریم

سیده فاطمه عبداللهی نویسنده کتاب تو را من چشم در راهم در گفت‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فارس،‌ اظهار داشت: کتاب “تو را من چشم در راهم” بر اساس زندگینامه دو شهید دفاع مقدس “شهید محمدجواد صانعی” و “شهید مجتبی صانعی” تنظیم و تدوین شده است. 

وی افزود:‌ این دو شهید بزرگوار برادر  متولد شهرستان فریدن استان اصفهان بوده و در فاصله کمتر از یکسال به شهادت رسیده اند. محمدجواد در سن ۲۱ سالگی به شهادت رسیده و مجتبی در سن ۱۹ سالگی مفقود الاثر میشود. پدر و مادر شهید سال‌ها به دنبال نام و نشانی از مجتبی می‌گردند؛ با آزادگان دفاع مقدس دیدار می‌کنند ولی هیچ خبری از پسرشان دریافت نمی‌کنند. 

نویسنده کتاب‌های دفاع مقدس در ادامه عنوان کرد: این کتاب بر اساس مصاحبه با خانواده شهیدان صانعی تنظیم شده است. مادر این دو شهید از خاطرات هجرانش بعد از شهادت پسرانش سخن میگوید و از بیماری قلبی که پس از این حوادث به سراغش می آید.

وی ادامه داد: از وقتی برای جمع آوری خاطرات شهدا عزمم را جزم کردم و وارد این مقوله شدم اردتم به خانواده ایشان چند برابر شده است؛ چرا که در کنار از جان گذشتگی شهدا، ایثار خانواده ایشان بسیار جالب توجه و قابل احترام است؛ کتابها به صورت مستند و در قالب رمان تهیه شده اند. 

عبداللهی همچنین تصریح کرد: حدود چهار سال است که بنده در زمینه جمع آوری خاطرات شهدا فعالیت دارم. در این مدت ۵ عنوان کتاب از شهدا تهیه شده است. از این تعداد سه عنوان کتاب به چاپ رسیده اند که یکی از آنها کتاب “تو را من چشم در راهم” است. دو عنوان دیگر نیز در دست چاپ  است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه کتاب‌ها مورد استقبال وسیع مردم شهرستان‌های مربوطه علی الخصوص جوانان و نوجوانان قرار گرفته‌اند،‌گفت: اما مسئله ای در رابطه با چاپ کتب حائز اهمیت است، بحث هزینه های چاپخانه است. با توجه به اینکه تدوام کار احتیاج به تامین حداقل بودجه چاپ دارد، لزوم حمایت از چنین کارهایی به شدت احساس میشود.

این نویسنده در خاتمه سخنانش بیان کرد: بنده تا جایی که در توان دارم و خدواند منان توفیق دهد خادم برادران شهیدم خواهم بود ولی در صورت عدم پشتیبانی مالی جهت چاپ کتب، ادامه روند با مشکل مواجه خواهد شد. لذا از مسئولین ذیربط خواهشمندم در این رابطه چاره‌اندیشی کنند و با حمایت از چنین کارهایی در نشر ارزش‌های دفاع مقدس ما را یاری کنند.

 

*به گزارش فارس،‌  کتاب تو را من چشم در راهم نوشته سیده فاطمه عبدالهی براساس زندگی دو برادر شهید به نام های محمدجواد و مجتبی صانعی از شهدای شهرستان فریدن است. در این کتاب زندگی این دو شهید والامقام از زمان کودکی و قبل ازانقلاب و همچنین مبارزات آنها علیه رژیم طاغوت و فعالیت آنها بعد از پیروزی انقلاب تا زمان شهادت و خاطرات مادر این دو شهید از هجران فرزندانش مورد بررسی قرار گرفته است. 

کتاب ۱۶۶صفحه ای تو را من چشم در راهم را انتشارات ستاره درخشان در قطع وزیری به چاپ رسانده است.
شهید محمدجواد صانعی بیست و سوم تیرماه سال۶۱ در عملیات رمضان در منطقه شلمچه در سن ۲۱سالگی به درجه رفیع شهادت نائل و در کمتر از یکسال برادرش مجتبی صانعی در بیست فروردین ماه ۶۲ در عملیات والفجر یک در فکه و در سن ۱۹سالگی مفقودالاثر شد.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *