غوغای «هادی دل‌ها» در دل ۸ هزار جوان عاشق ولایت

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، کتاب «سلام بر ابراهیم» را که شروع به خواندن کنی برگ به برگش چنان مجذوبت می‌کند که دلت نمی‌خواهد حتی برای چند لحظه آن را بر زمین بگذاری، مرور کردن خاطرات عجیب دوستان شهید، حس حسادت را در دلت زنده می‌کند و به لحظه‌هایی که شهید هادی برای همراهان خود شیرین ساخت غبطه می‌خوری. از مهربانی با اسیران جنگی تا گذشتن از قهرمانی به خاطر شاد کردن دل مادر حریف، از نیکوکاری و بخشش حقوق ماهیانه برای رفع مشکلات مردم تا دلاوری در صحنه‌های جنگ…

«ابراهیم هادی» چنان مجذوبت می‌کند که پس از خواندن زندگینامه‌اش عزمت را برای ایجاد تحولی در زندگی‌ جزم می‌کنی تا شاید بتوانی به اندازه یک قدم هم که شده راه شهیدان را ادامه دهی. «ابراهیم» هادی دلهاست، دلها را به سوی خود می‌کشد و انسان را در مسیر هدایت قرار می‌دهد؛ هر خاطره‌ای از شهید مرا به یاد این شعر می‌اندازد « همه بودشان بود خاک وطن، بپا خواستند با همه جان و تن. با همه ذرات وجود لبریز شهامت بودند، از ازل لب تشنه جام شهادت بودند».

مراسم ویژه شهید ابراهیم هادی عصر پنجشنبه در سالن وزارت کشور برگزار شد.

در این مراسم که به منظور یادبود شهدای کانال کمیل و کانال حنظله به نام خدا، به یاد خدا و برای خدا در حالی آغاز شد که جمعیت۸ هزار نفری سالن وزارت کشور و اطراف آن یاد و نام ایثارگری‌های بزرگمردان ایثار و مقاومت را گرامی داشتند.

در شب ابراهیم هادی تالار وزارت کشور مملو از عاشقان اهل بیت، ائمه اطهار و اصحاب رسول الله بود.

آنچه در حوالی میدان جهاد موج می‌زد ایثار و دلدادگی به همنوع خود همانند آن چه در کانال کمیل و کانال حنظله رخ داده بود،‌وجود داشت و حضار حیدری‌ گویان صلوات می‌فرستادند تا به دستان پربرکت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) رسیده و عرض ارادتی به آخرین پیامبر خداوند باشد.

ارادت به مدافعان حرم به عنوان پیروان شهید ابراهیم هادی و کسانی که دلشان به دل شهدای کانال کمیل و کانال حنظله گره خورده بود بخش دیگری از ابراز محبت به مجاهدین فی سبیل‌الله بود.

شهید ابراهیم هادی و شهدای صدر اسلام تا انقلاب اسلامی ایران به عنوان بزرگمردانی که پای امام خویش ایستادند در حالی از سوی جوانان عاشق این مرز و بوم گرامی داشته می‌شود که هادی دل‌ها فقط ۲۵ سال داشته و منقلب کننده دل‌ها بود. ضمن اینکه حاضرین در این مراسم یادبود شهدا دیگر ۲۵ ساله مدافع حرم یعنی شهید محسن حججی را به عنوان یکی از الگوهای خود اعلام کردند.

شرح حال ابراهیم هادی شهید گمنامی که نه سردار بود نه مشهور در سال‌های اخیر توانسته است غوغا به پا کند ضمن اینکه دو کتاب زندگینامه و شرح حال وی مورد تائید مقام معظم رهبری هم قرار گرفت.

خاطرات دلاورمردی‌های شهدای کانال کمیل و کانال حنظله و گردان عشق بازان با سیدالشهدا با قرائت صلوات بر روح رسول‌الله و یاد و نام بزرگ مادر شهدا یعنی فاطمه زهرا (س) و بزرگ بانوی صحرای کربلا یعنی حضرت زینب کبری (س) در جهادی‌ترین میدان تهران دیدنی بود.

در این مراسم اعلام شد که شهدا زنده‌اند و این همان وعده قرآن کریم است. ضمن اینکه حاضرین عاشق شهدا و دلداده ایثارگری‌های آنها با سربندهای «یازهرا» و سربندهای «یافاطمه»‌ به عشق شهدا سالن وزارت کشور را ستاره‌ باران کردند.

یادبود شهید ابراهیم هادی نشان داد که سلبریتی واقعی یعنی این شهید بزرگوار و دیگر شهدای کانال کمیل و کانال حنظله.  ضمن اینکه اعلام کرد که ولنتاین واقعی یعنی عشق به اهل بیت، ائمه اطهار، شهدا و ولایت فقیه.

فریاد یا هادی و تکبیرهای ابراهیم هادی در مراسم تکریم این شهید که البته به نیابت از دیگر شهدا برگزار شده بود، نشان داد که محکم‌ترین حبل‌المتین واقعی اینان هستند که یاد و نام شهدا را در نظام جمهوری اسلامی تداعی کردند.

در بخش دیگری از این مراسم یاد و نام شهدای اخیر پاسدار محور خاش در استان سیستان و بلوچستان گرامی داشته شد و حضار اعلام کردند که ایثار و مردانگی آنها را هیچ گاه فراموش نخواهند کرد.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام شهاب مرادی گفت:‌کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام می‌دهند به مراتب به خداوند نزدیک‌تر بوده و نزد او روزی می‌خورند.

وی افزود: در نشست‌ها و سخنرانی‌های مختلف در حالی حضور پیدا می‌کنند که نام شهید ابراهیم هادی بیشتر از دیگر شهدا تکرار می‌شود در حالیکه هیچ سازمانی دانشگاهی به نام شهید ابراهیم هادی نساخته و هیچ بزرگراهی در تهران به نام این شهید گرانقدر نیست چرا که وی هیچ گاه به دنبال نام نبوده و همواره در گمنامی به سر برده است.

مرادی تصریح کرد: نزدیک‌ترین افراد به خداوند در قیامت کسانی هستند که پنهان بوده و عاشق پروردگار هستند.

وی اظهار داشت: بهترین عاشقی آن است که رابطه عاشقی و عشق را کسی نفهمد و بهتر است بدانیم شهید ابراهیم هادی عشق عجیبی به پروردگار داشت و کاری که خداوند با دل شهید ابراهیم هادی کرد همان وعده خداوند است.

حجت‌الاسلام مرادی خاطرنشان کرد: شهید ابراهیم هادی هیچ گاه قبول نکرد که فرمانده شود البته در دوران جنگ هم به امثال او سمت نمی‌رسید به همین دلیل به بچه حزب‌اللهی‌ها توصیه می‌کنم در جبهه‌های مختلف باید به جای دویدن به سمت سمت‌ها و پست‌های مختلف نقش سقا را بازی کرده و به مانند حضرت ابوالفضل عاشق خداوند باشند.

وی گفت:‌تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار بار کتاب «سلام بر ابراهیم» چاپ شده ضمن اینکه بیش از یک میلیون این کتاب از اینترنت دانلود شده و این یعنی ارادت ویژه به این شهید بزرگوار.

مرادی گفت:‌خداوند محبت افرادی که برای او در گمنامی عشق ورزی می‌کنند را در دل مومنین می‌اندازد.

وی تصریح کرد: گمشده امروز زندگی ما فتوت است که البته این موضوع در ورزش دنبال می‌شود اما نمونه‌های این فتوت و جوانمردی بسیار کم است.

مرادی افزود: معمای واقعی شخصیت حضرت امام خمینی (ره) است که چه کارهایی انجام داده که شهید حسن باقری‌ها در این نظام به وجود آمده و باید در این مورد فکر کرد که چگونه شهید بابایی‌ها و شهید صیادشیرازی‌ها از مکتب امام روح‌الله (ره) بیرون آمدند.

حجت‌الاسلام مرادی خاطرنشان کرد: ای کاش شهدای بزرگ در جمهوری اسلامی همانطور که بودند به جامعه معرفی شوند. این در حالی است که هیچ گاه این شهدا امیر و سردار نبودند که ما در عکس‌های آنها، این افراد را اینگونه می‌بینیم و جوانان ما اگر جنگی صورت گیرد می گویند بهتر است امیران و سرداران بروند. در حالی که شهید کشوری‌ها و دیگر شهدای بزرگ ستوان و استوار بودند اما ما با کاری تصنعی درجه امیری و سرداری برای این شهدا نقاشی می‌کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که سازمان صدا و سیما سریالی با موضوع شهید ابراهیم هادی با دقت و پژوهش فراوان بسازد نه اینکه مردم سریالی از زندگی شاه و خانه شاه و زن‌های شاه را مشاهده کنند.

مرادی گفت: جوانان این مرز و بوم به دنبال بزرگ گمنامان بوده و هستند و کارهای این افراد را دوست دارند چرا که اقدامات آنها برکات زیادی دارد.

وی گفت:‌ابراهیم هادی یک کشتی‌گیر تهرانی مشتی و لوطی مسلک بوده است که به جهانبینی ویژه‌ای رسید. البته شهید محسن حججی و دیگر شهدای مدافع  حرم امتداد شهید ابراهیم هادی هستند.

حجت‌الاسلام مرادی افزود: اگر آینده این جوانان مملکت با عمر جاویدان به پایان برسد خوب است اما باید بدانیم بین مردن و شهادت باید یکی را انتخاب کنیم.

وی تصریح کرد:‌حیف بود امثال شهید ابراهیم هادی،‌حسین همدانی و صیاد شیرازی شهید نمی‌شدند. البته شهادت آنها موجب جهانبینی برای جوانان این مرز و بوم شده است.

وی گفت: اینکه برخی می‌گویند می‌خواهم با شهیدی ازدواج کنم کاری انحرافی و غلط است چرا که دشمن با طراحی‌های خاص تلاش دارد فرهنگ شهید و شهادت را از بین ببرد و به همین جهت باید بچه حزب‌اللهی‌ها این کارها را خنثی کرده و در فضای مجازی آن را متذکر شوند البته با مروجین این موضوع هم نباید بحث کرد.

مرادی گفت:‌باید یاد و نام پدران و مادران شهدا را همواره گرامی بداریم که البته اینکه آنها در نظام جمهوری اسلامی فراموش شوند، بسیار بد است و اینکه برخی اوقات می‌شنویم هیچ کس درب خانه آنها نرفته و خبری از آنها نگرفته بسیار بدتر.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم پدران و مادران شهدا فراموش شوند و از اینکه در تهران پدر و مادر شهیدی وجود نداشته باشد، می‌ترسند. ضمن اینکه نباید آنها جانبازان و خانواده ایثارگران را در پیچ و خم روزگار تنها گذاشت.

در ادامه این مراسم حاضرین نابودی و لعنت را برای افرادی که به نام رهبر انقلاب و شهدا برای خود کیسه می‌دوزند آرزو کردند که البته این موضوع با آمین بلندی مواجه شده و سراسر سالن را برگرفت.

سرود هادی دل‌ها هم توسط گروه دانش‌آموزی به صورت بسیار ویژه اجرا شد که البته مورد تقدیر فراوانی قرار گرفت.

در این مراسم بارها و بارها شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر داده شد و اعلام کردند که سربازان امام خامنه‌ای با لبیک یا خامنه‌ای برای مخالفین ولایت فقیه خط و نشان جدی در جهادی‌ترین میدان تهران کشیدند و اعلام کردند که شهید هادی ۲۵ ساله که روزگاری قهرمان کشتی مقطع دبیرستان در استان تهران بود، بخشی از الگوهای آنها برای ادامه ایثار و مقاومت در جمهوری اسلامی و تلاش برای اتصال این نظام به حکومت حضرت صاحب‌الامر (عج) است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *