فارس من|پیگیری مطالبات خانواده شهدا از بنیاد شهید

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مخاطبان خبرگزاری فارس در بخش فارس من مواردی را در خصوص معوقات خانواده شهدا، هدیه ازدواج فرزندان شهدا و عدم پرداخت کمک معیشت به خواهران شهدا را مطرح کرده بودند. 

برای پیگیری هر سه موضوع با محمود پاکدل معاون توسعه و تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران تماس گرفتیم و او در خصوص هر سه مورد توضیحاتی را ارائه کرد.  

وی در ابتدای صحبت به معوقات خانواده شهدا از سال ۹۵ به بعد اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون، بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف به پرداخت پاداش پایان خدمت شهدا به خانواده‌هایشان است اما ذخیره مانده مرخصی بر عهده دستگاهی است که شهید در آنجا خدمت می‌کرده.

وی افزود: تا سال ۹۴ آنچه بر عهده ما بوده هم پاداش و هم مانده مرخصی‌هایی که تحت پوشش بنیاد بود را پرداخت کردیم. ولی مانده مرخصی‌هایی که بر عهده دستگاه‌های دیگر بوده از سال ۹۲ به این طرف دیگر پرداخت نشده است.

پاکدل گفت: در قانون برنامه ششم توسعه، معوقات تا پایان سال ۹۵ بقیه دستگاه‌ها هم که مانده مرخصی را پرداخت نکرده بودند بر عهده بنیاد گذاشت. ما هم مبالغش را محاسبه کردیم و در بودجه سنواتی اعلام شد. اما تا امروز بودجه ای داده نشده که پرداخت کنیم. البته همچنان برای تأمین بودجه پیگیری خواهیم کرد. 

وی با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام شهیدی از طریق دولت و ما هم از طریق معاونت برنامه و بودجه سعی در تأمین مطالبات هستیم بیان داشت: بعضا شماره حساب‌ها هم از افراد گرفته شده و به محض دادن پول ما آماده هستیم ظرف یک هفته معوقات را پرداخت کنیم.

معاون تعاون و توسعه بنیاد شهید اظهار داشت: تا کنون معوقات تا پایان سال ۹۵ هفده استان کوچک و محروم پرداخت شده و کمبود بودجه برای استان‌های بزرگ تر است. 

وی تأکید کرد: معوقات مانده مرخصی دیگر دستگاه‌ها از سال ۹۵ به بعد مجدد بر عهده خودشان است و بنیاد مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *