ایثار «بیمه دی» برای ایثارگران/وعده‌های واهی دولت برای تأمین بودجه بیمه درمانی ایثارگران

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، در پی انتشار خبری مبنی بر امضای مجدد قرار داد بیمه تکمیلی ایثارگران با بیمه دی توسط بنیاد شهید، دکتر عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: اگر چه در سالهای اخیر همکاری با بیمه دی دچار کم و کاستی هایی بوده اما این کاستی ها و مشکلات ناشی از عدم تامین اعتبار توسط دولت به وجود آمده است.

وی افزود: در مناقصه ای که ۲۱ و ۲۲ مهر ۹۸ متن آن در دو روزنامه کثیر الانتشار منعکس شد از بیمه های درمان گر از جمله «آسیا»، «البرز»، «دانا»، «ایران»، «کوثر»، «آتی‌سازان حافظ» و «دی» دعوت کردیم تا در این مناقصه شرکت کنند. این درحالی بود که بیمه‌های آسیا، البرز و ایران علی‌رغم درج آگهی و دعوت رسمی در مناقصه شرکت نکردند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه این اتفاق جزو بزرگترین مناقصه‌های درمانی در کشور است بیان داشت: بین بقیه شرکت های درخواست کننده در مناقصه، بیمه دی توانست نظر مسئولان بنیاد شهید را به خود جلب کند.

وی در خصوص این سوال که چطور با توجه به اظهارات پیشین مسئولان بنیاد مبنی بر تامین نشدن اعتبار از سوی دولت و بدهی بسیاری که بنیاد شهید به بیمه دی دارد، این شرکت باز هم پا در میدان گذاشته و خواسته در مناقصه شرکت کند، گفت: اگر چه این بیمه با مشکلاتی مواجه بود اما در چند سالی که با بنیاد شهید کار می کرد تمام تعهداتش را تا جایی که در توان داشت انجام داد و این بار هم علی رغم کمبود اعتبار و وجود بدهی ۲۵۰۰ میلیارد تومانی بنیاد شهید باز هم صرفا به خاطر خدمت به جامعه ایثارگر، این مسئولیت را بر عهده گرفت. 

وی ادامه داد: این درحالی است که دومین شرکت بیمه که تقاضای برنده شدن در مناقصه را داشت یکی از بندهای قراردادش برای حضور این بود که ابتدای همکاری تمام بودجه ای که ذکر می شود به آنها پرداخت شود. 

با توجه به ابراز نارضایتی جمع کثیری از جامعه ایثارگران مبنی بر عدم انجام تعهدات از طرف بیمه دی عباسپور تأکید کرد: اغلب بیماران بستری از این بیمه درمانی ابراز رضایت کردند و تنها تعدادی از افراد که مشکلات سرپایی داشتند با مشکلاتی مواجه شدند. 

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید گفت: تا کنون هر مشکلی در روند بیمه درمانی ایثارگران رخ داده ناشی از عدم تامین اعتبار از طرف دولت بوده در حالی که بنیاد شهید مکرر پیگیر این موضوع بوده و تنها هر بار با وعده و وعیدهای بی‌حاصل و تامین اعتبار در آینده‌ای که معلوم نیست چه زمانی خواهد بود مواجه شده است. 

گفتنی است بیمه ایران پیش از بیمه دی مسئولیت درمان ایثارگران را برعهده داشت که جامعه ایثارگر رضایت حداکثری از آن شرکت را داشتند اما به دلیل بدهی زیاد بنیاد شهید، این شرکت بیمه از ادامه همکاری با آنها خودداری کرد. 

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *