امور درمانی و آموزشی برای جانبازان شیمیایی سردشت انجام می‌شود

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، رییس مرکز مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعزام تیم متخصصین پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت انجام امور درمانی و برگزاری کارگاه آموزشی ویژه جانبازان شیمیایی سردشت خبر داد.

محمدرضا صدیقی مقدم با اشاره به سالروز بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم بعثی و روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی گفت: در همین راستا تیم پزشکی متشکل از استادان دانشگاه‌های پزشکی تهران و ارومیه از امروز چهارشنبه ۷ تیرماه به سردشت اعزام شده‌اند تا به مدت ۳ روز جانبازان شیمیایی این شهرستان را در زمینه‌های تخصصی داخلی، چشم، پوست، ریه و روان‌پزشکی و زنان ویژه جانبازان خانم مورد ویزیت و معاینه قرار دهند.

وی افزود: روز جمعه ۹ تیرماه نیز در آخرین روز این دوره درمانی و آموزشی، کارگاه ویژه آموزشی برای جانبازان شیمیایی و خانواده‌های آنان و سایر افراد داوطلب برگزار می‌شود تا این افراد با تمام جنبه‌های پزشکی و درمانی مصدومیت شیمیایی آشنا شوند و سؤالات خود را با پزشکان حاضر مطرح کنند.

رییس مرکز مصدومین شیمیایی بنیاد با اشاره به انجام امور درمانی برای جانبازان شیمیایی به‌صورت مستمر گفت: در حال حاضر یک کلینیک درمانی مصدومین شیمیایی زیر نظر بنیاد شهید و امور ایثارگران در سردشت مشغول فعالیت است. با تعاملی که با دانشگاه علوم پزشکی ارومیه انجام شده است، حضور دوره‌ای و دائم پزشکان متخصص را در این کلینیک افزایش داده‌ایم و این کلینیک به‌عنوان پایگاه ثابتی برای خدمات‌رسانی به مصدومین شیمیایی فعال است.

وی افزود: از سوی دیگر از سال‌های گذشته تیم‌های پزشکی از دانشگاه شاهد برای ارائه خدمات درمانی به شهر سردشت مراجعه و پایش سلامت و خدمات پزشکی تخصصی را در همان محل به جانبازان شیمیایی ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *