دلم تلظی کنان شما را می‌طلبد/ یک جای خالی که با شهادت پر شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، راه رفتن را از همان‌جایی که تو اکنون خوابیده‌ای یاد گرفتم! با مسابقه‌ دو، بین جاهای خالی که دوستانت آرام گرفته بودند، پاهایم هنوز قوت نگرفته بود که با آرزوی ابدی تو و دوستانت، با میعادگاه بهشتی‌تان آشنا شدم.

از همان دی‌ماه سال ۶۵ که برادر شهیدم را پایین پای اکنون شما، به دست فرشتگان سپردیم؛ از همان وقت بود که روح و جسمم با مهر شما قرین شد، با سرزمین شما، سرزمینی که همیشه پر بود از خاطره‌های خوش و اندوهناک، با سرزمینی که گوش‌هایش پر بود از درد و دل‌های من و امثال من و هنوز هم…

و درست در همان هنگام که بعد از سال‌ها‌ قرار بود، پاهای فرزندانم را با این سرزمین آشنا کنم و قوت پاهایشان را از دویدن بین فاصله‌های خالی آن دیار تقویت کنم، همان وقت بود که خبر شهادتت آمد و قرار شد جای خالی بالای سر برادر شهیدم، کنار هم‌رزمان و دوستانت بنا به وصیتت پر شود با پیکر مطهر و بی‌مثالت…

و تو قرار شد که در ۱۹ دی‌ ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار جای خالی بین دوستانت را پر کنی و آن زمان بود که دلم لرزید؛ وقتی که با گلاب و اشک مزارت را شستشو می‌دادم، سردار شهید حاج احمد کاظمی…

و چقدر زیبا بود لبخند ملیح و نگاه پرمعنایت…

همان هنگام بود که دلم لرزید…

کمی، تنها اندکی برای کودکان این سرزمین که نکند جاهای خالی بین شماها یکی‌یکی پر شود و قوتی برای پاهای فرزندانمان باقی نماند؟ نکند جاهای خالی بین شماها یکی یکی پر شود و بدخواهان و نااهلان دندان‌هایشان را برای فرزندان این سرزمین تیز کنند؟

اما با نگاه به عکست به یک‌باره نقش تباهی بر سؤال‌هایم کشیده شد! آری «و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله…» مگر می‌شود، مگر شماها اجازه می‌دهید که این اتفاق بیفتد؟ که به فرموده قرآن این شماها هستید که زنده‌اید و نزد پروردگارتان روزی می‌خورید و این شماها هستید که زنده‌اید و شبانه‌روز برای ما مردگان فاتحه‌ای می‌خوانید.

و از آن روز به بعد بود که از شما چه پنهان، دیگر برایتان فاتحه‌ای نفرستادم و خواستم عاجزانه از شما، که برای من فاتحه‌ای بخوانید.

از آن روز به بعد بود که به خواندن زیارت امین‌الله و عاشورا برایتان اکتفا کردم که شما پیام‌رسان سلام ناقابلم به حضرت مولا باشید که حضرت مولا بداند با همه بدی‌هایم همچنان حسرت مماتی ممات محمد و آل محمد بر کویر دلم تلظی می‌کند…

امروز سالگرد شهادت توست، تویی که همچون شیری غران بیشه‌های نبرد علیه دشمنان را طی کردی تا مبادا روباه‌صفتان چشم طمع به  شقایق و نرگس سرزمین پرصلابتمان ایران بدوزند.

و ما امروز مانده‌ایم با گردن‌های باریک‌تر از مویمان، ما مانده‌ایم و حق خون شما بر گردن‌های باریک‌تر از مویمان، ما مانده‌ایم و کوله باری از حسرت و ندامت از غم از دست دادن شما و از غم بی‌کفایتی خودمان، که از کربلا زینب سلام‌الله علیها باقی ماند و تا تاریخ می‌گردد حسین علیه‌السلام و کربلا می‌گردد و ما که باقیمانده این کربلاییم برای باقی ماندتان چه کردیم؟

حقی بزرگ بر گردنمان آویختید و ما ناباورانه در بین راه پاهایمان قوتش را از دست داده است و این دوباره خود شما هستید که می‌توانید با انفاس قدسی‌تان توانی دوباره به ما ببخشایید.

ما را در میدان عمل تنها نگذارید و با دست‌های غیبی‌تان امدادی الهی به سویمان رهسپار کنید.

اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَولِیاءَ اللهِ وَ اَحِبّائَهُ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَصفِیَاءَ اللهِ وَ اَوِدّآئَهُ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصَارَ دینِ اللهِ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ رَسُولِ اللهِ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَمیرِالمُومِنینَ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ فاطِمَةَ سَیِّدَةِ نِسآءِ العالَمینَ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَبی مُحَمَّدٍ الحَسَنِ بنِ عَلِیٍّ الوَلِیِّ النّاصِحِ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَبی عَبدِ اللهِ، بِاَبی اَنتُم وَ اُمّی طِبتُم، وَ طابَتِ الاَرضُ الَّتی فیها دُفِنتُم، وَفُزتُم فَوزًا عَظیمًا، فَیا لَیتَنی کُنتُ مَعَکُم فَاَفُوزَ مَعَکُم.

انتهای پیام/چ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *