شهدا منشأ خیر و برکت جامعه هستند/ جنگ نامتقارن فرهنگی شدت گرفته است

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران، حجت‌الاسلام‌ سیدحسین موسوی ظهر امروز در یادواره شهید پاسدار حمید قربانی که به همت هیأت مکتب الزهرا(س) در مسجد قمر بنی‌هاشم(ع) شهر قدس برگزار شد، اظهار داشت: شهدا منشأ خیر و برکت در جامعه بوده و جهادگرانی هستند که آرامش و آسایش را برای ما به ارمغان آوردند.

وی با اشاره به فرموده پیامبر در خصوص کمک به دیگران بیان کرد: بهترین انسان در پیشگاه خداوند کسی است که مسائل و مشکلات دیگران برایش اهمیت داشته باشد و اگر نسبت به دین و دنیای دیگران اهمیت قائل نیست و قدمی برنمی‌دارد، تقاضا می‌کنم که درس مسلمانی را با دقت مطالعه کرده و یاد بگیرد.

موسوی با بیان اینکه یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های انبیا و یکی از اصلی‌ترین مبانی انقلاب اسلامی مسأله مردم‌گرایی است، گفت: خداوند ما را مسؤول خلق کرده است و ما مسؤولیم که گلیم دیگران را از آب بیرون بکشیم مگر آنکه با اسلام آشنا نباشیم.

این استاد حوزه علمیه افزود: اگر می‌خواهید عاقبت‌به‌خیر و سعادتمند باشید، راه آن خدمت به خلق است که امام حسین (ع) دراین‌باره فرمود: نیاز مردم به شما نشانه لطف خدا به شما است.

موسوی با اشاره به جنگ نامتقارن فرهنگی اظهار داشت: برای اینکه راه شهدا را ادامه دهیم و انقلاب اسلامی پابرجا بماند باید فعالیت‌هایمان امتداد اجتماعی پیدا کند.

در پایان یادواره شهید پاسدار حمید قربانی، مداحان اهل بیت(ع) حاج حیدر توکل و کربلایی مصطفی رسول‌نژاد به مدیحه‌سرایی پرداختند.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *