مدافعان حرم از حضرت زینب (س) الهام‌ می‌گیرند/ پناهگاه امروز ولی فقیه است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از همسران جانبازان اظهار کرد: بانوان در این انقلاب همانند مردان در زمینه خدمت جایگاه والایی دارند.

وی خاطرنشان کرد: وصیت‌نامه امام خمینی (ره) بسیار آموزنده است و ایشان حاصل تجارب خود را در این وصیت‌نامه ذکر کرده‌اند؛ پیش از انقلاب کشورهای اسلامی زیر سلطه کفار و استکبار بودند اما انقلاب، استکبار را به مردم شناساند و روح استکبارستیزی را در کل مستضعفان جهان بیدار کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه همسران جانبازان جایگاه والایی دارند، بیان کرد: هر قدم شما عبادت است. این انقلاب، دینی و مذهبی محسوب می‌شود و ادامه راه و روش پیامبران است.

وی عنوان کرد: امروز به پناهگاه نیاز داریم و پناهگاه ولی فقیه است، زیرا حوادثی به وجود می‌آید که برای پشت سر گذاشتن آنها به راهنما و رهبر نیاز داریم.

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: از طرفی دشمنان اسلام و مستکبران قرار دارند و از طرفی دیگر مستضعفان و مسلمانان واقعی در یک صف هستند تا به مبارزه با دشمنان بپردازند.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: دشمنان از قدرت‌های مادی خود استفاده کرده و در برابر ما صف‌آرایی می‌کنند و جبهه مقاومت نیز در برابر استکبار ایستادگی می‌کند. 

وی با بیان اینکه شما در جبهه‌ خدمت به انقلاب گام برمی‌دارید گفت: امام عصر (عج) در دوران آرامی ظهور نمی‌کنند بلکه جهاد می‌کنند ولی ظهور ایشان به زمینه و بستر نیاز دارد که انقلابی‌ها باید هوشیار و بیدارتر باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی عنوان کرد: امام حسین (ع) قهرمان کربلا و حضرت زینب (س) قهرمان پیام‌رسانی هستند و حضرت به ایراد خطبه در مجلس یزید پرداختند و پیام کربلا را به خوبی منتقل کردند.

وی یادآور شد: مدافعان حرم از حضرت زینب (س) الهام می‌گیرند و در برابر صهیونیست‌ها و آمریکا مقاومت می‌کنند، بنابراین مکتب اهل بیت (ع) تأثیرگذار و درس‌آموز است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه بارگاه حضرت زینب (س) امروز پایگاهی برای تربیت مدافعان حرم شده است، گفت: حضرت خدمت بزرگی انجام دادند و پیام کربلا را در زمان و مکان گسترش دادند.

وی خاطرنشان کرد: شهیدان در وصیت‌نامه خود تأکید دارند که مراسم دعای ندبه و عاشورا را خالی نگذارید زیرا آنها تربیت شده این محافل هستند و باید این مراسم و مجالس ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *