مراسم «یادی از فاتحان قله‌های عرفان» برگزار خواهد شد

به گزارش گروه و حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مراسم بزرگداشت شهدای غرب کشور با عنوان «یادی از فاتحان قله‌های عرفان» روز پنجشنبه از ساعت ۱۸ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد. 

سردار حسین دینی در خصوص برگزاری این مراسم گفت: یکی از مهترین کارهایی که باید به بهترین شکل ممکن به آن بپردازیم، زنده نگه داشتن یاد شهداست، چراکه این کار علاوه بر تقویت روحیه ایثار و شهدات موجب رشد و تعالی خود انسان نیز می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از مظلومترین شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای غرب کشور هستند، تصریح کرد: رزمندگان با اینکه در مناطقی مانند سومار، سرپل ذهاب و گیلان غرب رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های بسیاری را انجام دادند اما تا این حد معرفی نشدند و در گمنامی به سر می برند.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه محمدرسول‌الله (ص) تهران بزرگ تصریح کرد: حاج احمد متوسلیان، شهید همت، شهید دستواره و … با اینکه جزء رزمندگان محور غرب بودند اما به خاطر رشادت‌هایشان در لشکر ۲۷ معرفی می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: سپاه تهران اقدام به برگزاری یادواره شهدای عملیات بازی دراز با عنوان فاتحان قله‌های عرفان و محوریت شهید پیچک کرده است تا بخشی از رسالت خود را نسبت به این شهدا انجام داده باشد.
سردار دینی در پایان با اینکه در ایام بیست و هفتمین سالگرد شهادت شهید پیچک قرار داریم، متذکر شد: شهید پیچک یکی از فرماندهان سپاه در غرب کشور با مرکزیت سر پل ذهاب بود که در عملیات مطلع‌الفجر به سعادت شهادت رسید.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *