تشکر معاون فرهنگی «فاطمیون» از ترامپ

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، گنابادی‌نژاد معاون فرهنگی فاطمیون در پی تحریم این لشکر از سوی آمریکا یادداشتی را به شرح زیر منتشر کرده و نوشته است: 

چند روز قبل در خبرها آمد، وزارت خزانه‌داری آمریکا، در ادامه کارناوال تحریم‌های مختلف که با منطق زورگویی و جایگاه استبدادی خودش برای موضوعات، افراد و کشورهای گوناگون تصویب می‌نماید، یگان پرافتخار فاطمیون را به لیست تحریم‌های خودش اضافه کرد. اگرچه شاهد موضع‌گیری‌ها و محکومیت آمریکا بودیم، اما از منظری اسباب خوشحالی و مسرت شد و گفتم اگر قرار باشد یک‌بار که نه قبل داشته باشد و نه بعد، از ترامپ تشکر شود، باید برای همین مصوبه تشکر و قدردانی داشت، چرا؟

پاسخ و توضیح این مطلب از دو زاویه قابل تبیین است:

اول: اینکه واقعاً این یگان پرافتخار فاطمیون کیست و چیست که در جایگاهی قرارگرفته و آمریکا که حسب ظاهر خودش را در رتبه و جایگاه یک ابرقدرت و کشور بااقتدار سیاسی، اقتصادی و نظامی می‌داند باید برای این یگان اعلام تحریم بین‌المللی داشته باشد. اگرچه سهم و نقش رزمندگان دلاور و باغیرت و عاشق امیرالمؤمنین در یگان فاطمیون و فتوحات جبهه مقاومت سوریه مقابل مولود رژیم صهیونیستی و آمریکا و حمایت‌شده سعودی‌ها یعنی داعشی‌ها، تکفیری‌ها، کاملاً روشن و مشخص است و وجب‌به‌وجب خاک سوریه و مردم این کشور شهادت خواهند داد برای فداکاری و جهاد همه‌جانبه این شیعیان شجاع افغانستانی، و اگر این یگان باافتخار نبود فتوحات موجود و پیروزی علیه داعش یا به دست نیامده بود یا زمان و هزینه بیشتری را به دنبال می‌داشت.

قریب ۵ سال نبرد مردانه‌ای که این شیر مردان افغانستان از خود بروز دادند وحشت را در افسران صهیونیستی ماندگار ساخت و ترس و شکست را در داعشی ها و تکفیری‌های معارض و مسلح محقق نمود. مزیت نظامی فاطمیون همین بس که هر جا گره و بن‌بستی بوده با حضور مجاهدان فاطمیون بازشده است و در توانمندی این سربازان اسلام و قرآن و اهل‌بیت همین‌ بس که شهید مصطفی بدرالدین فرمانده شاخه نظامی حزب‌الله درباره فاطمیون گفت: «جوانان فاطمیون  با این سن کم و تجربه پائین انقدر انگیزه، شجاعت و شهامت بالایی دارند که موفقیت‌های ایشان برابری می‌کند با سالیان سال تجربه و پیروزی‌های نیروهای مخصوص حزب‌الله لبنان.»

آری توان و ظفر و فتح که به دست رزمندگان فاطمیون به نمایش درآمده و ثبت تاریخ شده است قابل‌انکار نمی‌باشد اما حتماً باید بدانیم این یگان پرافتخار چند ژنرال برجسته، چند افسر ممتاز داشته و در کدام دانشگاه نظامی نیروهای آنان آموزش‌دیده‌اند، عدد و تجهیزات نظامی آن‌ها از پادگان و تجهیزات عمومی نظامی گرفته تا تانک، توپ، موشک، بالگرد و … چه میزان است؟ اینکه حزب‌الله  ظرفیت بالای  موشکی دارد و امروز سید پرافتخار اسلام و انقلاب سید حسن نصرالله با شجاعت و قاطعیت تمام از توان موشکی حزب‌الله سخن می‌گوید و مقابل بازیگوشی‌های افسران پیر و خسته و ترسیده اسرائیل خط‌ونشان برایشان می‌کشد امر واضح و روشنی است اما واقعاً تجهیزات و امکانات نظامی فاطمیون چیست؟

خوب است بدانیم فاطمیون در تمام جهان یک پادگان ندارند. کمترین تجهیزات اقتصادی و سازمانی نظامی را برخوردار نمی‌باشند، یک افسر ارشد و یک نیروی آموزش‌دیده دانشکده نظامی در این یگان وجود ندارد! یگان فاطمیون با اولین گروه ۲۲ نفره داوطلبان افغانستانی که صرفاً با اعتقاد به مقاومت مقابل هجوم علیه حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها و مبارزه در برابر دشمنان اهل‌بیت علیهم‌السلام و بشریت با سختی‌ها و پیگیری‌های فراوان به سوریه اعزام شدند و فرماندهی این گروه با سردار دلاور و پرافتخار مدافع حرم شهید ابوحامد علیرضا توسلی بود.

جالب است بدانید در سالگرد شهادت این فرمانده قهرمان ، وقتی جلسه‌ای تشکیل شد و پیشنهاد شد در مشهد یکی از اماکن عمومی بنام این فرمانده شهید بشود برادر عزیزی گفت: در هتل میثاق مشهد که یک سالن چندمنظوره دارد که بنایی و سنگ‌کاری آنجا را ابوحامد انجام داده، خوب است همین سالن را به نام شهید نام‌گذاری کنیم.

از این گروه ۲۲ نفره اکثراً به فیض عظیم شهادت نائل شده‌اند و همه آن‌ها و با قدری احتیاط اکثر قریب به‌اتفاق از وضعیت اقتصادی متوسط به پایین برخوردار هستند؛ اگر محل سکونت آن‌ها افغانستان است که مشکلات فراوانی در زندگی شخصی دارند و اگر بعضاً در ایران سکونت دارند در محروم‌ترین مناطق مسکونی محل سکونت این عزیزان بوده و با شرایط بسیار ضعیف مالی و سطح زندگی ، پس واقعاً چه امکانات و تجهیزات از یگان موجب یا هدف تحریم امریکا بوده است؟!!!

دوم: اینکه ایالات‌متحده آمریکا کارش به اینجا رسیده که می‌خواهد فاطمیون را تحریم کند، پیام آن چیست؟ پیام این اقدام این است که یگان فاطمیون یک سازمان گسترده و منظم و توانمند ازنظر تجهیزات و جنگ‌افزارهای مختلف مدرن و غیر مدرن و منابع مالی وسیع و فراوان و سرمایه‌داران قدرتمندی است که این تحریم‌ها می‌تواند این ماشین نظامی را متوقف یا کُند نماید. اما صورت‌مسئله فاطمیون از اساس با این محاسبات و تحلیل‌ها غیر منطبق است و صرفاً عده‌ای شیعه غیرتمند شجاع که در چهارچوب مرزهای جغرافیایی محدود نمی‌باشند و نه در سوریه بلکه در تاریخ شیعیان افغانستان نشان داده‌شده که با همه توان با دفاع از علی علیه‌السلام و آل علی علیه‌السلام در میدان هستند و آماده هر فداکاری و این گروه نه‌تنها از تجهیزات مدرن نظامی برخوردار نیستند بلکه حداقل‌های ممکن را هم ندارند و ازنظر اقتصادی طبقه متوسط و بلکه ضعیف می‌باشند. حال وقتی می‌بینیم یک ابرقدرت کارش به اینجا رسیده که بیاید این‌ها را تحریم نماید، به یاد فرمایش امام خمینی(ره) باید بیافتیم که فرمود: «به لطف خداوند بزرگ آمریکای جهان‌خوار و اذناب آنان کنار خواهند رفت – امام خمینی(ره) ۱۱/۷/۶۷» یا حدود پانزده سال قبل مقام معظم رهبری فرمودند: « آمریکا به خاطر مستی قدرت، اشتباه می‌کند و این اشتباه هم در زیر پای او حفره و گودال بسیار خطرناکی را به وجود می‌آورد – حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) ۱/۹/۸۱ ) » این تحریم یکی از اشتباهات گودال ساز است که امروز آمریکا گرفتار آن شده است.

وقتی شرایط به‌جایی رسیده است که یک مدعی ابرقدرت بیاید جمعی پابرهنه دلاور و غیرتمند را که با دست‌خالی در مقابل طغیانگران جانی و وحشی می‌ایستند و نه‌تنها به قرآن و اسلام خدمت کردند بلکه بر بشریت و جهان خدمت داشته‌اند و اما مشمول تحریم آمریکا اعلام می‌شوند این نوید برای انسان تداعی می‌شود که رهبر عزیز فرمودند: «آمریکا روند نابودی رژیم استکباری خودش را آغاز کرده، خیلی هم پیش رفته و مردم دنیا شاهد این خواهند بود – حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی)» و همه این‌ها وعده اصلی و بزرگی را دارد که همین آبان ماه امسال حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: «افول آمریکا به واقعیت تبدیل‌شده است – حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی)».

و این‌هاست که انسان را آماده می‌سازد از آقای ترامپ فقط برای یک‌بار تشکر کنیم، زیرا ناقوس نابودی اهریمن ظالم استکباری آمریکا را به دست خودش به صدا درآورده است.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *