تجلیل از خادمین شهدا در باغ موزه دفاع مقدس

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مراسم تجلیل از خادمین شهدا امروز با حضور سردار یزدی فرمانده سپاه تهران، سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران، امیر حسینی فرمانده دژبان آجا، سردار بهمن کارگر، حناچی شهردار تهران و جمعی از خادمین شهدا در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

سردار یزدی در این مراسم طی سخنانی گفت: باید از همه کسانی که در برگزاری تشییع با شکوه شهدا خدمت رسانی کردند قدردانی شود.

وی با بیان اینکه از مردم و خانواده شهدا نیز باید برای رقم زدن چنین مراسم پر عظمتی تشکر کرد، بیان داشت: این کار متصل است به راه شهدا و وقتی پیکر مطهر آنان از روح خارج شد ما یک مرتبه از عطر حضور شهدا بهره‌مند شدیم و خدا لطف کرد و جسم آنها را به عنوان گنجینه برای ما حفظ کرد و وقتی فشارهایی از درون و بیرون به جامعه وارد می‌شود و باعث می‌شود گردی بر جامعه بنشیند آنها می‌آیند و بار دیگر آرمان‌ها را به ما یادآوری می‌کنند و غبار را می‌زدایند.
 

سردار رحیمی نیز یکی دیگر از سخنرانان مراسم بود که سخنانش را با ارج نهادن به خون مقام شهدا آغاز کرد و گفت: به برکت خون شهیدان و با تلاش شبانه‌روزی امروز ما جشن ولایت و دهه ولایت را جشن می‌گیریم.

وی بیان داشت: همه ما، به خصوص ما مسئولین وام دار شهدا هستیم. کنار خیلی از ما دوستان مان در جبهه جان دادند تا نظام و ولایت بماند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران گفت: انشاءالله در این مسیر استوار و پایدار مسیر امامت و ولایت و دفاع از آن را ادامه می‌دهیم تا وعده اصلی خدا تحقق پیدا کند و باور ما این است که تحقق پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: امروز هم می‌بینید به برکت نظامی که پایه‌گذارش یک مرد الهی بود و ادامه دهنده راهش خلف صالح ایشان، امام خامنه ای است و به برکت ملتی نجیب و مسئولین و نیروهای مسلحی که خود را سرباز امام و رهبری می دانند، تلاش کردیم میراث دار خوبی باشیم و اجازه ندهیم آرمان‌هایمان خدشه دار شود. 

سردار رحیمی افزود: در کار ما بعضی امورات مثل برگزاری مراسم جا ماندگان اربعین و یا برگزاری تشییع و تکریم شهدا یکی از لذت بخش‌ترین ماموریت‌های پلیس است. 

پس از سردار رحیمی حناچی شهردار تهران نیز لحظاتی پای تریبون رفت و گفت:  خدا را شاکریم که در سرزمینی زندگی می‌کنیم که عشق امیرالمومنین(ع) در آن جاری و ساری است.

وی گفت: اگر خدماتی در راه شهدا بوده وظیفه ماست و منتی بر کسی نداریم. ما همه وامدار شهدا هستیم. 

شهردار تهران به خطبه حضرت علی(ع) به مالک اشتر در سفر به مصر اشاره کرد و بیان داشت: حضرت(ع) به مالک نوشتند وقتی با مردم مواجه می‌شوی بدان که آنها دو دسته اند. یا در دین با تو برادرند و یا در خلقت با تو برابر، پس حفظ حرمتشان واجب است. از مردم فقیر خراج نگیر، حکومت‌هایی که از فقرا خراج می‌گیرند تیشه به ریشه خودشان می‌زنند. 

حناچی بیان داشت: نکته دیگری که می‌خواهم اشاره کنم این است که ما همواره مدیون شهدا هستیم. بنده سازمان بسیج شهرداری را مأمور کردم تصاویری که مربوط به شهداست در معابر نصب کنند تا یاد آنها را پاس بداریم و خدا کمک کند راه‌شان را ادامه دهیم.

وی در پایان با اشاره به برگزاری مراسم تشییع شهدا گفت: هر اقدامی که در شهرداری در این خصوص انجام می‌شود، انجام وظیفه است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *