استراتژی نُجَبا ایجاد حوزه علمیه برای مقابله با تبلیغات ضد دینی در عراق است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، مهندس «نصر الشِمَّری»  سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء در نخستین روز سفر به ایران با آیت‌الله «علیرضا اعرافی» مدیر حوزه‌های علمیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء در این دیدار، به کارنامه مقاومت اسلامی نُجَباء اشاره کرد و گفت: بسیاری از رزمندگان و فرماندهان مقاومت در دوران صدام به زندان افتادند و بلافاصله بعد از سقوط رژیم بعثی، مبارزه با نیروهای اشغالگر را آغاز کردند.

الشمری در ادامه، گزارشی از مجاهدت نُجَباء علیه تروریست‌های تکفیری ارائه داد و اظهار داشت: نُجَباء حتی پیش از صدور فتوای جهاد، در مقطعی که داعش با خمپاره حرم امامین کاظمین (علیهما السلام) را تهدید می‌کرد، به مقابله با آن‌ها پرداخت و رزمندگان جنبش در اطراف بغداد حضور یافتند و ۵۲ شهید تقدیم کردند.

وی افزود: ما در بسیاری از عملیات‌های نظامی علیه داعش در عراق حضور داشتیم، ولی بر خلاف سایر گروه‌های مقاومت وارد عرصه سیاسی نشده و بر فعالیت جهادی و فرهنگی تمرکز کردیم.

معاون دبیرکل نُجَباء با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت مقابله با تهاجم فرهنگی، آمادگی برای جنگ نرم و فعالیت مفید در فضای مجازی، از راه‌اندازی مراکز فرهنگی و اجتماعی توسط این گروه در بسیاری از مناطق عراق خبر داد.

وی خاطرنشان ساخت: افرادی با حمایت برخی سفارتخانه‌های خارجی به تبلیغات ضد دینی در عراق می‌پردازند. مقاومت اسلامی نُجَباء به‌منظور مقابله با این نقشه دشمن، تدریس دروس حوزوی را جزو برنامه‌های مراکز فرهنگی و مساجد قرار داده است و قصد دارد در شهرهای مختلف عراق، حوزه علمیه احداث کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *