تیرانداز: به مدد خون شهدا باید انقلاب را به مسیر اصلی‌اش برگردانیم+فیلم

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مراسم تجلیل از خانواده شهدای مدافع امنیت بعدازظهر امروز در خبرگزاری فارس برگزار شد.

در این مراسم که با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، خانواده شهیدان مرتضی ابراهیمی و مصطفی رضایی از شهدای امنیت، تنی چند از نمایندگان مجلس برگزار شد، پیام تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس، ضمن خوش‌آمدگویی به حضار گفت: در جامعه غربی نگاه به انسان حداقلی است و در تعریف‌شان از انسان صرفا به ویژگی های مشترک با حیوانات بسنده می شود و این غایت هدفی است که غرب برای انسان تعریف می‌کند البته غایت هم نیست اگر درست نگاه کنیم می‌بینیم سیاست رسانه‌ای غرب به دنبال آن است که حتی انسان را به پست‌تر از حیوان تبدیل کند.

وی افزود: اگر چه می‌توان در رابطه با این موضوع بحث‌های مفصلی کرد اما بحث امروز ما نیست من فقط مثالی می‌زنم همجنس‌بازی کاری است که حتی حیوان‌ها هم به آن مبتلا نیستند و این در حالی است که این یکی از کلید واژه‌های جدی هالیوود و سریال‌ها و برنامه‌های سینمایی در غرب است و به قوت دنبال می‌شود. هفته‌ای نیست که شبکه بی‌بی‌سی حول این موضوع برنامه یا مطلب تبلیغی تولید نکند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با بیان اینکه در مقطع زمانی بعد از پایان جنگ، دولتمردان ما تصمیم گرفتند مسیر غرب را الگوبرداری کنند، افزود: برخی از نابسامانی‌های فرهنگی که امروز در مدیریت کشور می‌بینیم بذری است که ۳۰ سال پیش کاشته شد و الان این محصول بدبو و بدمزه را درو می‌کنیم. ملتی که تا چند سال قبل از آن  برای جان دادن رقابت می‌کردند، با تغییر ریل انقلاب توسط دولت وقت، اسیر سیاست‌های دنیا طلبانه شدند و مانور تجمل‌‌گرایی و منفعت‌طلبی‌‌های مادی آغاز شد.

وی گفت: این موضوع با فطرت انسان ناسازگار بود و با شعارهایی که انقلاب بر پایه آن شکل گرفته بود سازگاری نداشت. برای اینکه سازگاری ایجاد شود رسانه‌ها را به خدمت گرفتند، پولدار شدن در برنامه‌های رسانه‌های ما تبدیل به یک ارزش شد و انسان‌های پولدار و صاحب امکانات دنیایی محترم شمرده شدند و آن شد که نباید اتفاق می‌افتاد.

تیرانداز با بیان اینکه امیدواریم این کار از روی غفلت انجام شده باشد، ادامه داد: البته ادامه‌های آنها هنوز این کار را دنبال می‌کنند اما یک انحراف بزرگ در دل انقلاب ایجاد کردند.

وی بیان داشت: این دیدگاه مادی‌‌گرا و منفعت‌طلب در هر عرصه‌ای وارد شود فسادآفرین خواهد بود چون هدف کسب منفعت و لذت بیشتر است. اگر در اقتصاد وارد شوند اختلاس و فساد را درپی خواهد داشت، اگر در صنعت وارد شوند رانت و انحصار و تولیدات بی‌کیفیت را به دنبال خواهد داشت. 

مدیرعامل خبرگزاری فارس، با بیان اینکه در فرهنگ نیز آنها به دنبال اباحه‌گری هستند و دارند جوانان را مشغول می‌کنند که متوجه نشوند چه بلایی دارد به سرشان می‌آید، تصریح کرد: در عرصه‌های سیاست خارجی و داخلی می‌توانیم رگه‌های این رویکرد را ببینیم. چپ و راست هم ندارد چون هدف کسب منفعت است هر جایی که احساس شود این منفعت‌طلبی ممکن است در هر لباسی اتفاق بیفتد این کار انجام می‌شود. یک روز در لباس علم، یک روز در لباس دین، یک روز با شعار اصلاح‌طلبی، یک روز با نقاب انقلابی.

وی اظهار داشت: تصور کنید امنیت را می‌خواستیم به دست اینها بسپاریم. در آن صورت معلوم نبود الان ایران به چند کشور تبدیل شده بود. معلوم نبود الان کشور در چه حالی بود، یک بخشی از آن دست داعش، بخش دیگر به دست آمریکا و غرب و شرق تجزیه می‌شد. الحمدالله به برکت خون شهید ابراهیمی و رضایی و حججی‌ها و همرزمان این عزیزان که در این دستگاه فکری مادی رشد پیدا نکردند این اتفاق صورت نگرفت و امروز امنیت ایران مرهون رشادت های برگرفته از نگاه فکری الهی است.

وی گفت: جان دادن برای منافع بزرگتر هدف آنها بود، خانواده کوچکترشان را دیدند وفداکاری هم کردند اما برای حفظ خانواده بزرگتر جانشان را فدا کردند. فقط هم موضوع امنیت را دنبال نمی‌کردند آنها پیامبرانی هستند که می‌خواهند به ما یادآوری کنند برای چه به وجود آمده‌ایم. آیا آمده‌ایم فقط بخوریم و بخوابیم و غرایض‌مان را پاسخ دهیم؟ آیا خداوند متعال با این همه تدبیر انسان را برای این منافع پست آفریده است؟ 

مدیرعامل خبرگزاری فارس، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به تفکر کردن داریم، باید کمک کنیم مسیر انقلاب در آنجاهایی که منحرف شده به ریل اصلی برگردد. شهدا این را به ما یادآوری می‌کنند.

وی در پایان افزود: باید از شهدا و خانواده‌های آنها مدد بگیریم که برای ما دعا کنند تا اجازه ندهیم پرچم فرزندانشان بر زمین بیفتد. شواهد و قراین بسیاری وجود دارد که این عزم و اراده جدی شکل گرفته و انشاءالله ما این ریل‌گذاری غلط را به مسیر اصلی خود برمی‌گردانیم.

پس از صحبت های مدیرعامل خبرگزاری فارس، فاطمه عبادی لحظاتی به هنرنمایی با نقاشی شن مشغول شد و تصاویری با موضوع امنیت و شهدا خلق کرد.

سردار سرلشکر جعفری سخنران این مراسم بود که دقایقی به صحبت پیرامون امنیت پرداخت و گفت: 

شهیدان ابراهیمی و رضایی که در حوادث اخیر به شهادت رسیدند دو تن از شهدای برجسته فداکاری برای امنیت ایران اسلامی هستند، اظهار داشت: پای درخت تنومند انقلاب اسلامی خون‌های زیادی به زمین ریخته شده است، اما به نظر من شهدای امنیت از جایگاه ویژه‌ای در بین دیگر شهدایی که برای اقتدار و استحکام نظام اسلامی فداکاری کرده‌اند برخوردار هستند.

وی افزود: انتخاب این مسیر یعنی دفاع از امنیت به سادگی و راحتی امر دفاع از کشور و یا حتی دفاع از حرم نیست؛ شهیدان حوادث اخیر در مقطع زمانی‌ای به میدان آمدند و به شهادت رسیدند که ابهامات زیادی در مردم و حتی نیروهای بسیجی وجود داشت که در این مقطع زمانی در برابر این سوء تدبیر، بی توجهی و بی تدبیری مسئولین اجرایی کشور چه کار باید کرد؟

سرلشکر جعفری با بیان اینکه شهدای مدافع امنیت در موقعیتی که همه نیروهای معاند نظام از جمله منافقین، سلطنت‌طلبان و … برای مقابله با نظام نیروهای خود را سامان داده بودند به میدان آمدند و جانفشانی کردند، گفت: البته ابهامات به وجود آمده در حوادث اخیر با بیانات مقام معظم رهبری به سرعت برطرف شد، اما هنوز هم برخی ابهام دارند که در برابر سوءتدبیر چه باید کرد و چگونه باید اعتراض کرد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه‌الله ادامه داد: سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که چگونه دشمنان و در راس آنها آمریکا با وجود همه برنامه ریزی‌هایی که برای گسترش ناامنی در کشور ما انجام می‌دهند، موفق نمی‌شوند؟ هدف ناامنی های اخیر کنترل و محدود کردن پیشرفت انقلاب اسلامی است که همان دست برداشتن از مسیر شهدا و انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: همین روزهایی که در آن قرار داریم، نزدیک به یک سال است در شهرهای فرانسه اعتراضات جریان دارد، در انگلیس، برخی از شهرهای آمریکا و دیگر کشورهای منطقه نیز اعتراضاتی وجود دارد که بعضا منجر به ساقط شدن دولت‌ها شده است، اما چه می‌شود که در ایران اسلامی، این برنامه ریزی دشمنان شکست می‌خورد؟

سرلشکر جعفری با بیان اینکه از آنجایی که دشمنان ما از احمق‌ها هستند پی به حقیقت و رمز و‌ راز جمهوری اسلامی ایران نبرده‌اند، عنوان کرد: اساس این نظام با خون شهدا مستحکم شده و خون این شهدا پیِ این بنای عظیم است. این یک مبنای قرآنی دارد و تا زمانی که جامعه ما بر این مبنا حرکت کند روز به روز این نظام مستحکم تر می‌شود.

پس از پایان سخنان سرلشکر جعفری از تمثال این دو شهید توسط خانواده هایشان رونمایی شد و سپس امیر عباسی مداح اهل بیت دقایقی با مداحی در رثای خاندان پیامبر(ص) مجلس را به فیض رساند. 

 

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *